Aké sú praktické tipy na údržbu auta počas celého roka?See all

 • prenajom-dodavok-citroen-jumper

  Nič, o čo sa kvalitne nestaráme, nám dlho nevydrží. Oblečenie, obuv, elektrospotrebiče, ale aj automobily si vyžadujú starostlivosť. Odvďačia sa nám za ňu bezchybným stavom a dlhou životnosťou. Riaďte sa našimi tipmi na kvalitnú údržbu auta, aby vám mohlo roky slúžiť a navyše vyzerať ako nové.

   

  Na toto pri starostlivosti o auto nezabúdajte

   

  Obzvlášť v zimnom období pozorujeme, ako sa naše autá namáhajú. Posyp na cestách, ťažko skúšaná batéria a do toho pokašliavajúci motor. Kto raz nenaštartoval, vie, aké je to nepríjemné. Preto v zime rovnako ako v lete dbáme na správnu starostlivosť o autobatériu. Pokiaľ máme vozidlo dlhšie zaparkované a nepoužívame ho, batéria sa znehodnotí a úplne sa vybije. Pokúšať sa v tom momente auto nasilu naštartovať by mohlo znamenať poškodenie systému riadenia motora alebo inej jemnej elektroniky. Prevetrajte svoje auto aspoň raz do týždňa alebo sa snažte autobatériu pravidelne dobíjať. Veľmi dôležité je tiež kontrolovať stav pneumatík vozidla. Zákon predpisuje najvyššiu možnú mieru opotrebovanosti letných aj zimných pneumatík. Pokiaľ je dezén nedostatočne hlboký alebo obsahuje iné známky poškodenia, myslite na nákup nových pneumatík. Aby ste jazdili úsporne, hladko a bezpečne, sledujte aj tlak v pneumatikách.

   

  Kontrola a výmena prevádzkových kvapalín

   

  Dbajte na pravidelnú výmenu olejového a vzduchového filtra, kontrolujte tesnosť oleja a kvapalín, stav bŕzd, prevodovky a spojky, ale aj svetiel. Raz za dva týždne je vhodné skontrolovať hladinu motorového oleja v nádrži, to isté platí aj pre chladiacu kvapalinu či pre ostrekovače čelného skla. V zimnom období dopĺňame nádrž chladiacej kvapaliny 50 % destilovanej vody a 50 % nemrznúcej zmesi. Používajte klimatizáciu aj v zimnom období a pravidelne ju čistite.

   

  Pozor na to, ako šoférujete

   

  Jednou z príčin, prečo sa naše autá tak rýchlo opotrebujú, sú aj naše zlozvyky, príp. fakt, že nedodržiavame určitý harmonogram údržby vozidla. Myslieť treba najmä na rutinné kontroly vozidla, ako je množstvo paliva, oleja alebo chladiacej kvapaliny v nádrži, sledovanie stavu stieračov, pneumatík, samozrejmosťou je pravidelná kontrola bŕzd, výstražných svetiel, stavu klimatizácie, filtrov alebo elektroinštalácie. Vytvorte si zvyk umývať/vysávať interiér a exteriér vozidla aspoň raz mesačne. Ak sa vo vašom aute čosi poškodí, stavte na originálne náhradné diely, výrazne ovplyvnia výkonnosť auta. Nešetrite ani na nákupe prémiového paliva a kvapalín. Doplňte do vozidla palivo ešte skôr, ako sa úplne vyčerpá, ohrozili by ste tým motor auta. Pozor aj na výskyt hrdze – len čo ju zazriete, bojujte proti nej vhodnými prípravkami. Vďaka týmto kontrolám sa vyhnete častej návšteve servisov.

   

  Pri šoférovaní je dobré nemať položenú nohu na spojke a ani sa neustále dotýkať riadiacej páky. Zbytočný tlak na tieto diely by mohol vyvolať ich rýchlejšie opotrebenie. Ak chcete predísť poškodeniu prevodovky, pri znižovaní rýchlosti používajte brzdové pedále. Jazdou na upravenom teréne získate istotu, že sa vaše auto nezničí tak rýchlo ako na drsnom, nerovnom, hrboľatom teréne. Nesnažte sa tiež vaše auto vylepšovať úpravou motora alebo odpružením kolies. Tak, ako bolo vyrobené, vám prinesie lepší zážitok z jazdy a dlhšiu životnosť vozidlu. Vaše autíčko tiež ocení, ak ho zbytočne nebudete preťažovať a ak ho zakaždým zatiahnete do garáže alebo ho aspoň prikryjete ochrannou plachtou. Uchránite ho pred špinou, hrdzou, ale aj krádežou alebo vandalmi.

   

  Vynikajúci technický stav vozidiel aj v požičovni dodávok

   

  Vedeli ste, že ak sa rozhodnete požičať si dodávku, máte garantovaný bezchybný technický stav vozidla? Autíčko dostanete do rúk vyčistené, natankované, v bezporuchovom stave, s platnými zákonnými kontrolami a poistením a navyše aj s platnou diaľničnou známkou. Ak ste požičovňu dodávok navštívili preto, že máte záujem preniesť ťažký alebo nadrozmerný náklad, môžete si k dodávke vypýtať rovno aj rudlu. Dodávky na prenájom v meste Bratislava sú ako šité na mieru každému jednému klientovi. Vyberiete si typ a veľkosť auta, rozhodnete sa, či si po dodávku prídete sami alebo vám ju za poplatok doručia pracovníci požičovne tam, kde ju potrebujete, a ak sa rozhodnete vycestovať aj do zahraničia, vo férovej autopožičovni to nebude žiaden problém. Dodávky na prenájom sú vhodné na súkromné (sťahovanie, cestovanie) i služobné účely (doručovanie tovaru a pod.). Ak sa rozhodnete využiť tieto moderné služby, s údržbou auta nebudete mať žiaden problém, lebo všetky starosti ostávajú na našich pleciach.

   

  Rezervovať